Przedszkole "Co słonko widziało"

Przytulimy, zabawimy, nauczymy

Użytkownik: Hasło:
zapamiętaj Zapomniałem hasłaZarejestruj się!

Patataj, patataj

Napisał tstempko dn. 2010-06-16 20:00:00 (2996 odsłon) | Opublikowany w: Aktualności

PatatajWczoraj byliśmy na wycieczce w Kaniach Helenowskich, gdzie oglądaliśmy konie i stadninę.


Na początku zostawiliśmy nasze bagaże w bezpiecznym miejscu i udaliśmy się za panią Ewą. Zaprowadziła ona nas najpierw do siodlarni. Jak łatwo się domyślić było tu dużo siodeł. Były siodła dla dorosłych i dla dzieci a także dla osób chorch. Ale siodła to nie wszystko. Tutaj oglądaliśmy także różnego rodzaju uzdy i baciki.


Z siodlarni udaliśmy się do stajni, gdzie oprócz koni widzieliśmy jaskółki. Jaskółki pilnują żeby nie było much w stajni, a jak jakaś już się pojawi to chętnie ją zjadają. Widzieliśmy także wielką kostkę soli i oglądaliśmy zęby młodego konia. Koń wilekością nie różnił się od innych, ale małe, rosnące dopiero ząbki zdradziły jego wiek. 

Po wyjściu ze stajni oglądaliśmy jeszcze kucyka. Pani Ewa pokazała nam jak się go czyszci - do tego celu miała dużo różnych szczotek. Dowiedzieliśmy się także, że konie używają specjalnego szamponu i wody do mycia. Potem oglądaliśmy kopyta - nie były podkute, bo nasz koń biega tylko po trawie i miękkim terenie.


Gdy już wszystko obejrzeliśmy i o wszystko zapytaliśmy przyszedł czas na przejażdżkę. Każdy mógł się przejachać na koniu pod okiem jednego z dwóch instuktorów. Gdy jedni jeździli na koniach inni się w tym czasie bawili, a jeszcze inni pojechali wozem konnym do lasu. Potem nastąpiła oczywiście zmiana i ci co pierwsi dosiadli konie także udali się na wycieczkę do lasu.


Gdy i oni wrócili udaliśmy się na plac zabaw. Tu spędziliśmy chwilę po czym poszliśmy coś przekąsić i pobawić się w innym miejscu, gdzie było duuużo trawiastego terenu do biegania. Wkrótce jednak nadszedł czas powrotu i udaliśmy się do autokaru, który nas zabrał spowrotem do Piastowa.

Wersja do wydrukowania
Komentarze są własnością ich autorów. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.